↑ Return to College League

Results

Team view:


Michaelmas 2017
Date Time Teams CUBbC Ref Ref1 Ref2 Score
Sat 28.01 12:00-13:00 Darwin vs. Trinity Lithuanian Society Hughes Hall 32:28
Sat 28.01 13:00-14:00 Lithuanian Society vs. Hughes Hall Baptista Darwin Trinity 55:46
Sat 28.01 14:00-15:00 Gonville and Caius vs. Jesus Bedell Queens/Medsoc Robinson 23:39
Sat 28.01 15:00-16:00 Queens/Medsoc vs. Robinson Bedell Gonville and Caius Jesus 38:35
Sat 28.01 21:00-22:00 Pembroke vs. St Catherine’s Adebayo Magdalene Peterhouse 0:25
Sat 28.01 22:00-23:00 Magdalene vs. Peterhouse/Selwyn Adebayo Pembroke St Catherine’s 31:44
Sun 29.01 13:00-14:00 Hellenic Society vs. Christ’s/LMB Weisberg Homerton St John’s 25:0
Sun 29.01 14:00-15:00 Homerton vs. St John’s Weisberg Hellenic Society Christ’s/LMB 9:49
Sun 29.01 15:00-16:00 Wolfson vs. St Edmund’s Bedell Chinese Society Churchill 32:32
Sun 29.01 16:00-17:00 Chinese Society vs. Churchill Bedell Wolfson St Edmund’s 0:25
Sat 04.02 12:00-13:00 St Catherine’s vs. Magdalene Tsang Peterhouse Downing 25:0
Sat 04.02 13:00-14:00 Peterhouse/Selwyn vs. Downing Tsang St Catherine’s Magdalene 36:27
Sat 04.02 14:00-15:00 Trinity vs. Lithuanian Society Bernink Hughes Hall King’s 27:39
Sat 04.02 15:00-16:00 Hughes Hall vs. King’s Trinity Lithuanian Society 40:49
Sat 04.02 21:00-22:00 Jesus vs. Queens/Medsoc Massiah Robinson Sidney Sussex 45:56
Sat 04.02 22:00-23:00 Robinson vs. Sidney Sussex Massiah Jesus Queens/Medsoc 51:42
Sun 05.02 13:00-14:00 St Edmund’s vs. Chinese Society Zhao Churchill Fitzwilliam 25:0
Sun 05.02 14:00-15:00 Churchill vs. Fitzwilliam Zhao St Edmund’s Chinese Society 35:44
Sun 05.02 15:00-16:00 Christ’s/LMB vs. Homerton Adebayo St John’s Gurdon Institute 51:15
Sun 05.02 16:00-17:00 St John’s vs. Gurdon Institute Adebayo Christ’s/LMB Homerton 28:43
Sat 11.02 12:00-13:00 Gonville and Caius vs. Robinson Skoric Queens/Medsoc Sidney Sussex 22:60
Sat 11.02 13:00-14:00 Queens/Medsoc vs. Sidney Sussex Skoric Gonville and Caius Robinson 39:40
Sat 11.02 14:00-15:00 Pembroke vs. Peterhouse/Selwyn Krstajic Magdalene Downing 0:25
Sat 11.02 15:00-16:00 Magdalene vs. Downing Krstajic Pembroke Peterhouse 16:36
Sat 11.02 21:00-22:00 Darwin vs. Hughes Hall Odiase Lithuanian Society King’s 59:38
Sat 11.02 22:00-23:00 Lithuanian Society vs. King’s Odiase Darwin Hughes Hall 49:24
Sun 12.02 13:00-14:00 Hellenic Society vs. St John’s Zhao Homerton Gurdon Institute 22:34
Sun 12.02 14:00-15:00 Homerton vs. Gurdon Institute Zhao Hellenic Society St John’s 20:38
Sun 12.02 15:00-16:00 Wolfson vs. Churchill Bedell Chinese Society Fitzwilliam 33:44
Sun 12.02 16:00-17:00 Chinese Society vs. Fitzwilliam Bedell Wolfson Churchill 0:25
Sat 18.02 12:00-13:00 Trinity vs. Hughes Hall Adebayo Darwin King’s 42:35
Sat 18.02 13:00-14:00 Darwin vs. King’s Adebayo Trinity Hughes Hall 43:32
Sat 18.02 14:00-15:00 Jesus vs. Robinson Weisberg Gonville and Caius Sidney Sussex 29:39
Sat 18.02 15:00-16:00 Gonville and Caius vs. Sidney Sussex Weisberg Jesus Robinson 29:55
Sat 18.02 21:00-22:00 St Catherine’s vs. Peterhouse/Selwyn Adebayo Pembroke Downing 41:60
Sat 18.02 22:00-23:00 Pembroke vs. Downing Adebayo St Catherine’s Peterhouse 30:32
Sun 19.02 13:00-14:00 St Edmund’s vs. Churchill Tsang Wolfson Fitzwilliam 44:32
Sun 19.02 14:00-15:00 Wolfson vs. Fitzwilliam Tsang St Edmund’s Churchill 27:30
Sun 19.02 15:00-16:00 Christ’s/LMB vs. St John’s Lundgren Hellenic Society Gurdon Institute 27:45
Sun 19.02 16:00-17:00 Hellenic Society vs. Gurdon Institute Lundgren Christ’s/LMB St John’s 14:53
Sat 25.02 12:00-13:00 St Catherine’s vs. Downing Odiase Pembroke Magdalene 21:32
Sat 25.02 13:00-14:00 Pembroke vs. Magdalene Odiase St Catherine’s Downing 25:0
Sat 25.02 14:00-15:00 Darwin vs. Lithuanian Society Bedell Trinity King’s 22:55
Sat 25.02 15:00-16:00 Trinity vs. King’s Bedell Darwin Hughes Hall 25:0
Sat 25.02 21:00-22:00 Jesus vs. Sidney Sussex Liaudanskas Gonville and Caius Queens/Medsoc 30:77
Sat 25.02 22:00-23:00 Gonville and Caius vs. Queens/Medsoc Liaudanskas Jesus Sidney Sussex 25:0
Sun 26.02 13:00-14:00 Christ’s/LMB vs. Gurdon Institute Hellenic Society Homerton 0:25
Sun 26.02 14:00-15:00 Hellenic Society vs. Homerton Christ’s/LMB Gurdon Institute 40:36
Sun 26.02 15:00-16:00 St Edmund’s vs. Fitzwilliam Wolfson Chinese Society 36:40
Sun 26.02 16:00-17:00 Wolfson vs. Chinese Society St Edmund’s Fitzwilliam 33:37
Sat 04.03 12:00-13:00 D5 (2) – Downing vs. D4 (4) – Chinese Society Foulkes D4 (2) D3 (4) 25:0
Sat 04.03 13:00-14:00 D4 (2) – St Edmund’s vs. D3 (4) – Jesus Foulkes D5 (2) D4 (4) 43:31
Sat 04.03 14:00-15:00 D3 (2) – Sidney Sussex vs. D2 (4) – Christs/LMB Weisberg D2 (2) D1 (4) 42:34
Sat 04.03 15:00-16:00 D2 (2) – St John’s vs. D1 (4) – King’s Weisberg D3 (2) D2 (4) 22:68
Sat 04.03 21:00-22:00 D2 (1) – Gurdon Institute vs. D5 (1) – Peterhouse/Selwyn Liaudanskas Homerton Gonville and Caius 59:25
Sat 04.03 22:00-23:00 D2 (5) – Homerton vs. D3 (5) – Gonville and Caius Liaudanskas Gurdon Institute Peterhouse/Selwyn 43:22
Sun 05.03 13:00-14:00 D1 (5) – Hughes Hall vs. D5 (2) – Downing Massiah Sidney Sussex Queens/Medsoc 46:31
Sun 05.03 14:00-15:00 D3 (2) – Sidney Sussex vs. D3 (3) – Queens/Medsoc Massiah Hughes Hall Downing 25:0
Sun 05.03 15:00-16:00 D2 (4) – Christs/LMB vs. D4 (1) – Fitzwilliam Skoric Robinson Jesus 0:25
Sun 05.03 16:00-17:00 D3 (1) – Robinson vs. D3 (4) – Jesus Skoric Christ’s/LMB Fitzwilliam 42:29
Sat 11.03 17:00-18:00 D1 (1) – Lithuanian Society vs. Winner – Sidney Sussex Liaudanskas D1 (4) Winner 5/3 14.00 47:41
Sat 11.03 18:00-19:00 D2 (2) – St John’s vs. D4 (3) – Churchill Eduarda D2 (1) D3 (1) 72:25
Sat 11.03 19:00-20:00 D2 (3) – Hellenic Society vs. D4 (2) – St Edmund’s Walsh D1 (5) D3 (2) 15:25
Sat 11.03 20:00-21:00 D1 (2) – Darwin vs. Winner – Robinson Walsh D1 (3) Winner 5/3 13.00 37:40
Sat 11.03 21:00-22:00 D1 (3) – Trinity vs. Winner – Homerton Adebayo D1 (2) Winner 4/3 22.00 34:30
Sat 11.03 22:00-23:00 D1 (4) – Kings vs. Winner – Fitzwilliam Adebayo D1 (1) Winner 4/3 21.00 48:42
Sun 12.03 13:00-14:00 Winner – Lithuanian vs. Winner – St Edmund Chan Robinson St Johns 38:42
Sun 12.03 14:00-15:00 Winner – Robinson vs. Winner – St Johns Chan Lithuanian St Edmunds 42:28
Sun 12.03 15:00-16:00 Winner – Trinity vs. Winner – Gurdon Institute Bedell King’s Hughes Hall 33:49
Sun 12.03 16:00-17:00 Winner – Kings vs. Winner – Hughes Hall Bedell Trinity Gurdon 27:54